Różeniec górski

(Rhodiola rosea)

Różeniec górski (Rhodiola rosea) to drobna roślina, z grubymi i mięsistymi liśćmi oraz delikatnymi kwiatkami o zmiennej barwie. Najczęściej rośnie w klimacie górskim, na terenach Ameryki Północnej oraz Eurazji. W Polsce spotkać możemy ją w górach, szczególnie w Sudetach i Karpatach.

Najcenniejszą częścią Różeńca górskiego jest jej podziemna łodyga. Ciekawostką jest, iż to właśnie ta część rośliny odpowiada za samą jej nazwę, dzięki silnemu, różanemu aromatowi. Zarówno kłącza, jak i same korzenie to istna kopalnia cennych właściwości dla ludzkiego organizmu. Nic więc dziwnego, że Różeniec górski znajduje się w czołówce roślin adaptogennych.

pamięć i koncentracja

Suplementacja Różeńcem górskim – efekty

Ekstrakty z korzenia różeńca górskiego wykorzystywane są w celach leczniczych. Rhodiola rosea jest klasyfikowany jako adaptogen, co oznacza, że może pomagać organizmowi radzić sobie ze stresem i dostosowywać się do zmieniających się warunków.

Suplementowanie ekstraktu z różeńca górskiego znacznie wspomaga układ nerwowy oraz pozytywnie wpływa na koncentrację. Jest doceniany szczególnie przez osoby wykonujące intensywny wysiłek umysłowy, ale wspiera także organizm w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Na co pomaga różeniec górski?

Według badań, Różeniec górski pozytywnie wpływa także na percepcję wizualną i wzrokową, pamięć krótkotrwałą oraz koncentrację. To pozycjonuje go wśród suplementów idealnych także dla osób starszych. Warto wspomnieć także o pozytywnym oddziaływaniu ekstraktu z różeńca górskiego na sprawność organizmu w trakcie znacznych okresów przemęczenia. Suplementacja ekstraktów z tego adaptogenu wspiera organizm w procesie regeneracji, wzmacniając dodatkowo siły witalne.

Badania wskazują też na potencjalne właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne różeńca górskiego, co może skutecznie wspierać układ immunologiczny.

Sprawdź produkty z Różeńcem górskim

 • Adaptogen – Różeniec Górski ekstrakt

  79.00 
 • Promocja!

  Kolagen ONA + SPORT

  199.00 
 • Promocja!

  Adaptogen – Różeniec Górski ekstrakt x3

  216.00 
 • Kolagen SPORT

  119.00 

Poczytaj też o: