Cytryniec chiński

(Schisandra chinensis)

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) to roślina należąca do rodziny adaptogennych, która doskonale znana jest w medycynie naturalnej Dalekiego Wschodu.

Wyglądem przypomina jarzębinę – posiada małe, czerwone, okrągłe owoce, które doceniane są przede wszystkim za swoje właściwości. To właśnie te małe czerwone kuleczki kryją w sobie najcenniejsze właściwości, które wykorzystujemy do produkcji ekstraktów z cytryńca chińskiego.

balans psychiczny i energia

Cytryniec chiński – właściwości

Cytryniec chiński doskonale wspomaga sprawność organizmu, szczególnie w okresach przemęczenia. Suplementacja ekstraktem z jego owoców przyczynia się do odzyskania sił witalnych oraz poprawy jakości snu.

Dodatkowo cytryniec chiński pozytywnie wpływa na pracę wątroby. Znajdujące się w jego owocach lignany, wspomagają regenerację wątroby oraz przeciwdziałają jej uszkodzeniom. Lignany odpowiedzialne są za produkcję glutationu – jednego z najsilniejszych antyoksydantów. Kolejnym pozytywnym efektem suplementacji ekstraktów z cytryńca chińskiego jest niwelowanie stanów zapalnych, występujących najczęściej u osób nadużywających substancji chemicznych.

Suplementacja Cytryńcem chińskim – efekty

Suplementacja cytryńcem chińskim może przynieść różne korzyści zdrowotne. Adaptogenne właściwości Cytryńca chińskiego oznaczają, że ekstrakty z jego owoców, mogą pomagać organizmowi dostosować się do różnych form stresu. Może to być szczególnie korzystne w sytuacjach, gdy organizm jest narażony na stres fizyczny lub psychiczny.

Na co pomaga cytryniec chiński?

Niektóre badania sugerują, że suplementacja cytryńcem chińskim może wpływać korzystnie na wydolność fizyczną, zwiększając siłę i wytrzymałość. Badania laboratoryjne wskazują na potencjalne korzyści cytryńca chińskiego dla zdrowia wątroby, zwłaszcza w kontekście ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi toksynami. Ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego może wpływać pozytywnie na funkcje poznawcze, takie jak koncentracja i pamięć.

Cytryniec chiński zawiera substancje o potencjalnych właściwościach immunomodulujących, co może wspomagać układ odpornościowy. Ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego to wyjątkowy dodatek do suplementów diety.

Sprawdź produkty z Cytryńcem chińskim

 • Kolagen SPORT

  119.00 
 • CYTRYNIEC CHIŃSKI – ADAPTOGENY – Wsparcie wątroby

  89.00 
 • Promocja!

  Kolagen ONA + SPORT

  199.00 

Poczytaj też o: