Kolagen, który faktycznie przekształca i regeneruje. To nie magia – to nauka!

Zastanawiasz się jak zachować młodość i witalność? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest kolagen. Warto jednak wiedzieć, że kolagen kolagenowi nierówny – jeden może być mniej, a drugi bardziej skuteczny. Ale od czego to zależy? Przede wszystkim od jego przyswajalności.

Sprawdź, który kolagen jest najbardziej przyswajalny!

 

Kolagen: od zwierzęcego do rybiego – krótka klasyfikacja

Na rynku spotkamy się z szerokim wachlarzem typów kolagenu, których zróżnicowanie wynika przede wszystkim z ich pochodzenia. Najczęściej mówimy o kolagenie:

  • wołowym, pochodzącym z bydła. Jest to popularny wybór wśród suplementów kolagenowych, zawierający głównie kolagen typu I i III. Jego zaletą jest dostępność i relatywnie niska cena, ale warto pamiętać o potencjalnych alergenach i różnicach w przyswajalności.
  • wieprzowym, pozyskiwanym oczywiście z wieprzowiny. Podobnie jak kolagen wołowy, zawiera kolagen typu I i III, ale może być bardziej przyswajalny ze względu na mniejszą różnicę w strukturze cząsteczkowej między kolagenem wieprzowym a ludzkim.
  • drobiowym, który jest źródłem kolagenu typu II, najczęściej wykorzystywanego w celu wsparcia stawów i tkanki chrzęstnej. Pochodzi głównie z kurzych stóp lub innych części ciała drobiu.
  • rybim, czyli tzw. kolagenie morskim, który uzyskiwany jest głównie z rybich skór i łusek. Wyróżnia się najwyższą biodostępnością i przyswajalnością, dzięki czemu jest uznawany za złoty standard wśród kolagenów.

 

Więcej o rodzajach i typach kolagenu znajdziesz w tym artykule

Ale co dokładnie sprawia, że kolagen rybi jest tak wyjątkowy?

 

Kolagen rybi – klucz do lepszej absorpcji

Każdy kolagen ma swoje zalety, jednak to kolagen rybi jest gwiazdą w kwestii przyswajalności. Jego mniejsza masa cząsteczkowa i budowa ułatwiają przekraczanie bariery jelitowej, co jest często problemem przy suplementacji kolagenem zwierzęcym. Dlaczego to takie ważne? Proste – im lepiej przyswajalny produkt, tym więcej korzyści dla naszego organizmu.

Dzięki swojej specyficznej strukturze nie tylko łatwiej pokonuje barierę jelitową, ale także szybciej dociera do krwiobiegu i tkanki skórnej, co zapewnia maksymalizację korzyści. W przeciwieństwie do kolagenów zwierzęcych, które są trudniejsze w metabolizowaniu i mogą być częściowo rozkładane przez enzymy trawienne na niepełnowartościowe peptydy, kolagen rybi jest wykorzystywany przez organizm w sposób bardziej efektywny. To przekłada się na lepszą regenerację skóry, mocniejsze włosy i paznokcie oraz wspomaganie zdrowia stawów i kości. 

Jego zdolność do stymulowania produkcji własnego kolagenu przez organizm jest dodatkową zaletą, która wzmacnia i przedłuża pozytywne efekty suplementacji. Warto też wspomnieć, że kolagen rybi jest zazwyczaj lepiej tolerowany przez osoby z alergiami pokarmowymi, co czyni go bezpieczniejszym wyborem dla szerszej grupy konsumentów.

 

Jak wybrać najlepszy kolagen rybi?

Wybór odpowiedniego kolagenu rybiego ma kluczowe znaczenie dla efektywności suplementacji i zdrowia na dłuższą metę. Właśnie dlatego w Healthy Herb stworzyliśmy innowacyjną linię kolagenów w płynie, która spełnia wysokie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Nasze receptury wpisują się w różnorodne wymagania dietetyczne i zdrowotne, dlatego są doskonałym wyborem dla kobiet, sportowców, a także osób prowadzących wegetariański i wegański styl życia. Starannie dobrany skład produktów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że oferowane są suplementy o zróżnicowanym stężeniu, by sprostać indywidualnym potrzebom.

Nasze produkty zawierają najwyższej jakości kolagen rybi. To, co wyróżnia ten kolagen na tle innych, to jego niezwykła czystość oraz proces produkcji, który odbywa się z pełnym poszanowaniem środowiska. Dzięki strukturze kolagenu bardzo zbliżonej do ludzkiego, suplementy Healthy Herb charakteryzują się znakomitą przyswajalnością, efektywnie uzupełniając białka w ludzkim organizmie i przyczyniając się do poprawy stanu skóry, stawów oraz kości.

Wszystkie kolageny Healthy Herb wzbogacone są o odpowiednio dobrane ekstrakty, które wzmacniają oczekiwany efekt. Przykładowo: kolagen Sport zawiera ekstrakty, które wspierają stawy i dzięki którym szybciej regenerują się mięśnie. Kolagen Ona zawiera natomiast ekstrakty, które dbają o piękno i zdrowie włosów, skóry i paznokci.

 

Jeśli szukasz efektywnego i bezpiecznego sposobu na poprawę stanu swojej skóry, kości i ogólnego samopoczucia, kolagen rybi może być tym, czego potrzebujesz. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze i kompatybilności z organizmem ludzkim stanowi doskonały wybór dla tych, którzy chcą czerpać jak najwięcej korzyści z suplementacji kolagenem. 

Kolageny z linii Healthy Herb to wsparcie dla zdrowia i urody, ale także pewność, że suplementacja odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami.

Poczytaj też o: